Autorem je senátor a králodvorský zastupitel Jiří Oberfalzer a berounská budova je jediným místem, kde se grafika objevila. Oberfalzer za ní zaplatil šest tisíc korun.

Senátor tímto krokem chtěl podle jeho slov upozornit na historické skutečnosti, které se osob na plakátu týkají. „Že byl Stalin stejný masový vrah jako Hitler, to snad ví každé malé dítě. Brežněv byl diktátor, který nehleděl na lidský život, aby udržel totalitní sovětský režim. Putin zaujal ‚důstojné‘ místo po jejich boku a počtem lidských obětí se jim blíží. Myslím, že je dobré upozornit na to, jakou tradici Putin reprezentuje,“ uvedl Oberfalzer.

Svým gestem upozorňuje na ruský režim, který je podle jeho slov na míle daleko od demokracie. „Co nám nyní předvádí Vladimír Putin, je pravý obraz ruské vlády. Je to jeho představa o světe: široko daleko nesmí být demokracie, ta podle něj Rusko ohrožuje, nesmí zde být nikdo, kdo vládne po svém, byl by to pro ruského člověka nežádoucí příklad. Carské Rusko, Sovětský svaz a Putinova Ruská federace, to jsou všechno agresivní imperialistické režimy. Kdo to dosud nepochopil, snad mu napadení Ukrajiny otevřelo oči," dodal senátor.