V Hořovicích s velkým předstihem před všemi ostatními vyhrálo komunální volby Hnutí nezávislých za harmonický rozvoj obcí a měst.

„Z výsledků jsme příjemně překvapeni. Máme pět mandátů, což jsme nečekali. Věděli jsme, že nám hodně lidí v Hořovicích fandí, ale přesto, je to pro nás velké překvapení a máme z toho radost. S kým půjdeme do koalice je předmětem právě probíhajících jednání. Jednáme s ČSSD, která získala čtyři mandáty a také s KDU. Uvidíme j.ak to nakonec dopadne," svěřil s leader hnutí Zdeňka Ulčová.

Hořovičtí sociální demokraté přišli v městském zastupitelstvu o jeden mandát. Ale předstihli ODS a komunisty.
„Získali jsme čtyři místa v zastupitelstvu a budeme i v radě města a možná budeme mít i starostu. To je ale předmětem současného vyjednávání.. Pro sociální demokracii je to svým způsobem úspěch. Ano, je pravda, že jsme si o jeden mandát pohoršili. V Hořovicích ale usilovalo o místa v zastupitelstvu osm stran, a tak čtyři křesla pro ČSSD jsou podle mne úspěchem. Jsme v nich druzí a podle toho je vidět, že voliči opět dali najevo, že se sociální demokracií počítají a za to jim děkujeme," řekl leader hořovické ČSSD Petr Bakule.

O jedno křeslo v hořovickém zastupitelstvu přišla také ODS, která stejně jako komunisté získala tři místa.
„Myslím si, že po mediální masáži, kterou v posledních měsících ODS prošla, je náš výsledek v komunálních volbách s přihlédnutím k rozsáhlému politickému spektru maximem možného. Jsme s ním spokojení a jsme rádi, že v rámci pravice jsme získali nejvíce mandátů. Porazili jsme TOP O9 i ANO," poznamenal leader ODS Jan Skopeček.

Politické hnutí ANO 2011 a TOP 09 s podporou Hořováků získaly v Hořovicích po dvou křeslech a křesťanští demokraté jedno.