Sportovní hala v Hořovicích je již řadu let v katastrofálním stavu. Zázemí pro místní sportovce a studenty škol, které ji využívají, je stejně jako vybavení haly nevyhovující.

Po dlouhých letech se konečně město odhodlalo k finální části rekonstrukce jediné větší tělocvičny na Hořovicku. „V plánu je rozšíření haly směrem k zimnímu stadionu, vybudování malé tribuny, nová podlaha, stěny, šatny a zázemí pro sportovce,“ popisuje předseda hořovického Spartaku Jaroslav Sedlák, který návrh na rekonstrukci na město podal. „Jisté je že rekonstrukci hala potřebuje, jsme na jejím provozu závislí a její současný stav je žalostný,“ souhlasí ředitel SOŠ Hořovice Vladimír Kebert.

Podobně je na tom i gymnázium. Rekonstrukci haly vítají i další instituce a sportovní oddíly, které ji využívají nebo mohou využívat. Problémem je, že plánovaná rekonstrukce nijak nepomůže v rozvoji ostatních sportů. V regionu chybí prostory pro halové sporty jako házená, futsal nebo florbal, které jsou náročné na rozměry hrací plochy. „Oficiálně povolených rozměrů pro hru opravená hala nedosáhne, uvítali bychom takovou změnu, která nás nebude nutit hrát domácí utkání ve Stochově u Kladna,“ komentuje situaci předseda hořovických florbalistů Aleš Růžička a dodává, že na Hořovicku jsou čtyři aktivní kluby, které nemají kde hrát.

V regionu navíc není žádný oddíl v ostatních kolektivních halových sportech. „V projektu je zatím jistá pouze vůle dokončit rekonstrukci do září příštího roku. Věřím, že je ještě čas pro diskuzi, je škoda, že zájemci o rekonstrukci nepřišli již dříve,“ lituje místostarosta Hořovic Jiří Auterský. Prostor pro úpravy projektu snad bude směřován k lepšímu využití investice několika milionů korun.