Na Víseckém náměstí v Hořovicích je na silnici ledová dráha. Na křižovatce Bukové a Vísecké ulice totiž ze země vytéká voda, která se v posledních mrazivých dnech změnila v led. Situace je o to závažnější, že namrznutá silnice je v kopci. „Je tu pěkná klouzačka. Každou chvíli se na ulici někdo posadí. Auta na ledě zabrzdí jen těžko,“ popisuje místní obyvatelka Irena Klánová.


V současné době není jisté, kdo je za nebezpečný stav silnice odpovědný. „O tom, že tam voda vytéká ze země, víme, ale podle všeho se nejedná ani o prasklé vodovodní potrubí, ani o kanalizaci. S největší pravděpodobností tam vyvěrá nějaký pramen,“ upozorňuje vedoucí technického a dopravního odboru Milan Šnajdr.


Podle jeho slov jde o dlouhodobou záležitost. „Po původu vody se pátralo už v listopadu, ale pracovníci Vodovodů a Kanalizací závadu nezjistili,“ doplňuje Šnajdr.


Led se na silnici ale dál rozšiřuje. „Zkusíme se domluvit s technickými službami na posypu. Nejsem si jistý, jestli se led podaří narušit solí při současných mrazech,“ dodává Šnajdr.


Ve středu umístil před ledovku výstražnou ceduli pracovník firmy spravující vodovody v Hořovicích. „Dopravní značení dáváme na taková místa vždy. I když si nejsme jisti, že závada je na naší straně,“ popisuje provozní ředitel Vodovodů a Kanalizací Beroun Roman Badin.


„Voda tam takto vytéká už deset dní. Závadu jsme nezjistili. V těch místech není ani žádné potrubí, z kterého by voda mohla unikat. Ceduli jsme na silnici umístili jenom kvůli bezpečnosti,“ doplňuje Luděk Hubna z dispečinku Vodovodů a Kanalizací.


Pravděpodobně se tedy podle odborníků jedná o vyvěrající vodu. „Když jsem se informovala před několika dny na městu, řekli mi, že nám tu vytéká nějaký pramen. Třeba bychom tu mohli otevřít lázně,“ směje se jedna z místních obyvatelek.