Tři a půl kilogramu vážící miminko obdarovala radní Středočeského kraje pro oblast sociálních věcí Lenka Šmídová z Berouna. „Chlapeček dostal soupravu dětské kosmetiky pro novorozence, plenky, lahvičky a další věci, které miminko potřebuje v prvních dnech života,“ popisuje Šmídová.

Dárkový balíček společně s květinou pro šťastnou maminku stál dva tisíce korun. Dárek byl financován z fondu hejtmana Středočeského kraje.

Podobným způsobem zástupci kraje obdarovali prvorozená miminka v nemocnicích ve všech regionech Středočeského kraje. Maminka Ivana Luptáková se už společně s malým Martinem těší na návrat domů do Chaloupek. „Přistěhovali jsme se s manželem z Prahy a jsem moc ráda, porodnici jsem si nevybírala. Jsem ale moc šťastná, že jsem mohla rodit tady,“ sdělila Ivana Luptáková.

Zástupci hořovické nemocnice první letošní miminko významně nesledovali. „My jsme u nás nedávno oslavili tisící porod. Věnujeme tedy pozornost spíše takovýmto jubileím,“ dodal majitel nemocnice Sotirios Zavalianis. Hořovická porodnice patří mezi neoblíbenější oddělení svého druhu v republice. „Z té tisícovky porodů k nám spádově patřila čtvrtina rodiček. Ostatní si naši porodnici vybraly,“ dodal primář Aleš Klán.