Zatímco některé z nich už odběr krve absolvovaly poněkolikáté, pro jiné to byla úplná premiéra, a tak uvítaly, že na transfuzní stanici nejsou samy.
Celou akci zorganizovala předsedkyně občanského sdružení Hořovické maminky Lucie Menclová, která byla ráda za pozitivní ohlasy.

„Nahlášených bylo okolo dvanácti dospělých. Jsou mezi nimi i noví zájemci, kteří se rozhodli darovat krev úplně poprvé a kteří jsou zároveň rádi, že na to nejsou sami. Všechny přítomné maminky se přidaly, protože chtějí někomu pomoci, což je vlastně v každém z nás. Jen se občas trochu vymlouváme například na nedostatek času. Tato akce je způsob, jak se i maminky, které se musejí starat o své malé děti, mohly zapojit,“ vysvětlila na úvod Lucie Menclová, která hodlá v pořádání akce i nadále pokračovat.

„Myslím si, že se do hořovické nemocnice budeme vracet. Maminky si děti mohou vzít sebou a my se o ně postaráme, zatímco jdou darovat krev. Děti sem navíc chodí rády bez ohledu na to, že se jedná o zdravotnické prostředí. Mají tu už svoje kamarády, takže si hrají a maminky mohou být v klidu,“ popisovala Lucie Menclová.

Jednou z maminek, které se rozhodly přímo zapojit, byla například Eva Albertová, která se tak poprvé zařadila mezi dobrovolné dárce krve. „Uvažovala jsem o tom už dřív, ale asi jsem neměla tolik odvahy. Teprve akce Hořovických maminek mě přiměla k tomu, abych o tom jen nepřemýšlela a aktivně se zapojila. Navíc tu nejsem sama, což je na poprvé určitě lepší,“ komentovala svoji první návštěvu členka sdružení, podle které by se neměli bát zapojit i ostatní lidé, kteří o tom zatím jen uvažují.

„Je to zkrátka dobrá věc. Nikdy nevíte, kdy vy osobně budete krev potřebovat, tak proč nepomoct, když můžu. Navíc mi tu zkontrolují zdravotní stav, takže mám zároveň jistotu, že jsem v pořádku,“ dodala Eva Albertová.
Některé z maminek přijely do hořovické nemocnice i se svými dětmi. „Zatímco ony darovaly krev, jejich děti si bezstarostně hrály. Maminky se tak do akce mohly zapojit bez toho, aby musely shánět hlídání pro své ratolesti,“ popsala akci hořovických maminek tisková mluvčí hořovické nemocnice Lucie Zemanová.

Pokud vás výzva maminky zaujala a chtěli byste se přidat k dobrovolným dárcům krve, není nic jednoduššího, než navštívit transfuzní stanici Nemocnice Hořovice. Provozní dobu stejně jako poučení pro ty, kteří se na odběr krve chystají poprvé, najdete na webových stránkách www.nemocnice-horovice.cz/transfuzni-stanice.