Podle toho, co chystají, tak ano. Dvě dětská hřiště, jedno z nich dokonce s ekologickou výchovou. To jsou další projekty občanského sdružení s vše říkajícím názvem Hořovické maminky.

Houpačky i lanovka

Nové dětské prolézačky, skluzavky, prolézačky a dokonce i lanovku by děti mohly najít nejen u místního fotbalového hřiště, ale i v areálu Panské zahrady. „Projekt Panské zahrady počítá s revitalizací areálu. Každá květina by zde navíc měla být označená štítkem, na kterém bude uveden nejen název, ale také péče, kterou rostlina vyžaduje,“ uvedla k novým projektům Hořovických maminek jejich předsedkyně Lucie Menclová.

Součástí projektu úpravy Panské zahrady mělo být i ekologické desatero. „Dětské hřiště bychom rádi nenásilnou formou propojili s ekologií, a to vtipnou formou na deseti cedulích,“ dodává předsedkyně Hořovických maminek.

Zdravotně postižení

V Panské zahradě by se jednalo o přestavbu původního, nyní již nevyhovujícího, dětského hřiště. U fotbalového hřiště by nové hrací prvky mohly vzniknout na místě u-rampy. Náklady na každý z projektů jsou ve výši 670 tisíc korun. Zda Hořovické maminky získají peněžní podporu, bude jasné v prvních měsících příštího roku. Žádosti o granty však musejí odeslat do letošního 23. listopadu. Obě nová hřiště by měla být nejen ekologická, ale také vhodná pro zdravotně postižené.