Dokumentární film o české biatlonistce s názvem Gabriela Soukalová: Pravda se pořád vyplatí, který režíroval Petr Větrovský, se natáčel dva roky a Soukalová ho považuje jako tečku za svou sportovní kariérou.

V rámci turné k filmu se uskuteční ve Společenském domě v Hořovicích speciální Noc s legendou, na kterou dorazí samotná Gabriela Soukalová s režisérem Větrovským. Diváci tedy nejen, že shlédnou nový film, ale také se mohou těšit na besedu, kde je možné biatlonistce pokládat otázky a připraveno je i focení a autogramiáda pro všechny návštěvníky.

| Video: Youtube

Snímek vypráví příběh největší ženské biatlonové hvězdy v naší historii, Gabriely Soukalové, která se zařadila mezi nejlepší závodnice na světě. Dokument sleduje cestu z Jablonce nad Nisou na světový trůn a přiblíží divákovi Gabrielin život. Film dokumentuje její vzestup i pád z vrcholu sportovního i společenského postavení a zabývá se jejími úspěchy, koncem kariéry i rozpadem manželství, které se stalo terčem veřejného zájmu.

Ve filmu kromě Soukalové vystupují i další světové biatlonové legendy. Bývalá české biatlonistka vyrazila za Dorotheou Wiererovou, Kaisou Mäkäräinenovou, Tiril Eckhoffovou, ale ve filmu promluví také mužské protějšky Martin Fourcade, Johannes Thingnes Bö či Ondřej Moravec.

Vstupné na unikátní večer s Gabrielou Soukalovou je od 249 korun a lístky jsou k dostání v IC Hořovice a zde.

Kromě Hořovic zavítá biatlonistka také do rodného Jablonce nad Nisou, do Nového Města na Moravě či Letohradu.