Návštěvníci si mohli vybrat mezi cibulí žlutou, bílou, červenou, šalotkou či toscou. Desetikilový pytel žluté cibule stál 280 korun, pětikilový pytel mixu všech druhů cibulí pak 220 korun a cop s květinami na ozdobu 180 korun.

„Uplést jeden cop mi trvalo zhruba 20 minut. Záleží, jestli k nim přidám květiny sušené nebo čerstvé. Nejlepší je statice, kterou i s cibulemi pěstujeme,“ svěřila se prodavačka cibulových copů Šárka Truksová z Dolních Beřkovic, která měla stánek u hořovického zámku. Její copy šly na odbyt.

Stejné to bylo u stánku Miloslavy Kociánové na Hořejším náměstí. „Menší copy mi trvá uplést půl hodiny, větší až hodinu. Vydrží krásné celý rok. Přidávám k nim tatariku, statici, nevěstin závoj," sdělila farmářka  z Mělníka. 

Cibuli sama pěstuje. Na poli pracuje celá rodina. V květnu cibuli zasadí, pak ji musejí pravidelně okopávat a zalévat. Všechno dělají ručně. I sklizeň. A to sklízí zhruba patnáct tun ročně. „Kilo cibule prodáváme za 30 korun. Letos se nám kvůli suchu neurodila červená. Zkoušeli jsme i bílou, ale ta je hodně náročná. Dále nabízíme rajčata, brambory a česnek. Všechno domácí. Nejhorší jsou pro nás sucha,“ řekla Miroslava Kociánová.

Cibule, sladkosti i oblečení

Stánků s cibulí bylo na trzích zhruba dvacet. Mnohem více převažovala nabídka oblečení, sladkostí, podzimních dekorací, uzenin, sýrů, šperků či rychlého občerstvení. Za langoš s kečupem a sýrem příchozí zaplatili 120 korun, za klobásu v lokši 100 korun a za rozpečený sýr na toastu 50 korun.  „Koupila jsem si burčák z Moravy, dva litry za 210 korun, ale je moc dobrý. Také jsem ochutnala frgály, jeden kousek stál 60 korun,“ svěřila se návštěvnice Petra Dvořáková z Prahy.

Akce nabídla i doprovodný program. Nechyběly tu pouťové atrakce. V přízemí radnice bylo možné navštívit ukázku lidových řemesel a výstavu včelařskou, heligonek, fotografií historie Hořovic, kočárků a panenek.

Na náměstí zahrála Hořovická muzika, orchestr Horband nebo kapela Srubaři. Také zde vystupovaly v pravidelných intervalech mažoretky a taneční skupina Carmen.

Ve vestibulu městského úřadu byly připraveny tvořivé dílny Domečku Hořovice. Na jevišti v Domě zahrádkářů zpívala dopoledne skupina Těžká pára a odpoledne vyhrává Horká jehla. Vstupné na jarmark stojí 50 korun.