Jak uvedla za vítězné Hnutí za harmonický rozvoj obcí a měst Zdeňka Ulčová, vyjednávání nebyla jednoduchá. „Museli jsme přistoupit ke kompromisu, a to v rámci obsazení postu starosty. Má se jím stát sociální demokrat Jiří Peřina. Přes to nejel vlak, byla to podmínka naší spolupráce,“ konstatovala Zdeňka Ulčová a doplnila, že posty místostarostů by měli obsadit dosavadní starosta Hořovic Ondřej Vaculík (HNHRM) a v pozici neuvolněné místostarostky by měla pokračovat Jana Šrámková (HNHRM).

Zda opravdu výše uvedená jména obsadí zmíněné posty, bude jasné až při ustavujícím zastupitelstvu, které se má konat 6. listopadu v divadelním sále hořovické radnice. „Stane se tak, když nepadne žádná volební žaloba,“ upřesnil dosavadní starosta Hořovic Ondřej Vaculík, který se bude snažit v pozici místostarosty pokračovat v tom, v čem už v předchozích letech ve městě začali. V sedmičlenné radě města Hořovice usedne vedle Jany Šrámkové (HNHRM), Ondřeje Vaculíka (HNHRM) a Jiřího Peřiny (ČSSD) i Jiří Vavřička (ČSSD), Jiří Vlček (KDU-ČSL), Zdena Ulčová (HNHRM) a Renata Wachtlová (TOP 09).

Dosavadní starosta města je přesvědčený o tom, že rada tohoto složení by mohla městu prospět. „Věříme, že tak volba dopadne. Těší nás, že jde o lidi, kteří opravdu dostali nejvíce hlasů,“ zmínil Ondřej Vaculík.

Jiří Peřina je přesvědčený o tom, že by mohl jako starosta městu přinést více peněz, a to především díky své pozici na kraji. „Budu usilovat také 
o zlepšení dopravní situace v centru města,“ sdělil Jiří Peřina.