V rámci akce se kromě hořovické nemocnice rozsvítil například Tančící dům, Petřínská rozhledna, budova Fakulty elektrotechnické ČVUT, Kostel sv. Janů v Opavě, Baťův mrakodrap ve Zlíně, Světelné girlandy v Brně, budova Krajského úřadu Královéhradeckého kraje, Morový sloup v Jihlavě, Špalíček v Chebu a další.

Mapa nasvícených míst ke Dni vzácných onemocnění v ČRMapa nasvícených míst ke Dni vzácných onemocnění v ČRZdroj: Nemocnice Hořovice

Den vzácných onemocnění se koná každý rok a to poslední únorový den. Akce s heslem "Pro více vzácných chvil" připomíná osudy lidí, kterým do života vstoupilo vzácné onemocnění. V naprosté většině případů jsou tato onemocnění nevyléčitelná.

Zdroj: Youtube

Proto se Česká asociace pro vzácná onemocnění zasazuje o rozvoj sítě vysoce specializovaných center pro vzácná onemocnění a její propojení s ostatními součástmi zdravotního a sociálního systému. To je totiž jedna z cest, jak dosáhnout zvýšení dostupnosti a kvality péče pro tyto pacienty.

Porodnice U Sluneční brány.
Porodnice v Hořovicích zavádí individuální předporodní konzultace

Dále asociace usiluje o vytvoření edukačního centra pro lidi se vzácnými onemocněními a jejich blízké. Jednou z aktivit, které by mělo centrum poskytovat, jsou pobyty pro rodiny. Cílem pobytů je pomoci rodinám překonávat problémy, které život se vzácným onemocněním přináší.

Nasvícená nemocnice Hořovice ke Dni vzácných onemocněníNasvícená nemocnice Hořovice ke Dni vzácných onemocněníZdroj: Nemocnice Hořovice

Smyslem akce je ukázat široké veřejnosti i těm, kdo se podílejí na rozhodování o otázkách zdravotní a sociální péče, co vzácná onemocnění jsou a co znamenají pro život pacientů. Nemocnice Hořovice se Dne vzácných onemocnění letos zúčastnila poprvé a nasvítila tak své význané budovy ve třech barvách.