Hořovický plavecký bazén měl být kvůli opravám uzavřen již v září. Zdlouhavá kompletace podkladů pro výběrové řízení posunula začátek rekonstrukce o několik měsíců. „Jedná se o zakázku velkého rozsahu, je nutné vše dobře připravit. Náklady na opravu bazénu se pohybují kolem třiceti pěti milionů korun. Není možné udělat chybu,“ vysvětlil hořovický starosta Luboš Čížek.

O zahájení rekonstrukce rozhodne výsledek výběrového řízení. „Plavecký bazén bude lidem přístupný nejméně do října. Musíme však počkat, jak dopadne výběrové řízení. Odvolání některého jeho účastníka může začátek oprav posunout o další měsíce,“ uzavřel starosta Hořovic.

Návštěvníci bazénu opravy jedině vítají. „Už na první pohled je vidět, že budova plaveckého bazénu chátrá a opravy jsou nevyhnutelné. V létě se chodíme s dětmi koupat do aquaparku, v zimě občas zajedeme i do krytého bazénu. Je dobře, že se s budovou začalo něco dělat,“ uvedla Marcela z Hořovic, která se svými dětmi hledá v letních měsících osvěžení v areálu hořovického aquaparku.

Co oprava plaveckého bazénu lidem přinese? „Opravíme strop a jižní stěnu budovy. Nová bude i vzduchotechnika,“ upřesnil místostarosta Hořovic Jiří Auterský.