Přestavbu hořovické mateřské školy v ulici Větrná vítají především rodiče malých dětí. „Do školky se vejde více dětí? O přestavbě budovy jsem neměla ani tušení. I když jsou naše děti ještě malé, určitě bude pak jednodušší pro ně získat umístění, až půjdu do zaměstnání,“ uvedla maminka ročního chlapce a dvouletého děvčátka z Hořovic.

Hořovická radnice získala kompletní projektovou dokumentaci na nástavbu mateřské školy. „Letos bychom mohli začít stavět, předtím je však třeba na základě projektové dokumentace vypsat výběrové řízení na dodavatele stavby,“ konstatoval starosta Hořovic Luboš Čížek.

Nástavbou školky řeší Hořovičtí nedostatečnou kapacitu budovy. Přípravy projektu se neobešly bez komplikací. Více než rok totiž Hořovičtí usilují o převedení budovy mateřské školy do vlastnictví města. Ta je totiž dodnes v majetku státu. Jejím majitelem je Národní institut dětí a mládeže. „Převod budovy trvá mnohem déle, než jsme si představovali. I kdyby se jednání dále prodlužovala, máme podepsaný dodatek, který nám umožňuje začít stavět i bez toho, aby byla budova převedena do našeho vlastnictví,“ dodává starosta města.

Hořovická školka získá přestavbou několik tříd navíc. Po renovaci otevře dveře nejméně 350 dětem. Současná kapacita školky je 120 dětí. Městu byla prozatím udělena výjimka,⋌(rak)