„Tuto službu využívají především lidé, kteří celoročně pečují o svou babičku, nebo dědečka a sami musí na nějaký čas do nemocnice, nebo potřebují několik dní volna na zotavenou,“ vysvětlil ředitel hořovického Domova Na Výsluní Josef Forejt.

Kapacita hořovického Domova na Výsluní je 70 lůžek. Odlehčovací službu může domov nabídnout průběžně čtyřem seniorům. „Od května využilo této možnosti deset klientů. Přechodný pobyt je dohodnut předem, vždy podle potřeby rodiny. Většinou se jedná o jeden až dva týdny, nejsou výjimkou ani dva měsíce. Senioři u nás najdou vše, co jim zajišťují blízcí v domácím prostředí. Jsme na to vybaveni personálně i materiálně,“ doplnil Josef Forejt.

Odlehčovací pokoj v hořovickém domově pro seniory byl přestavěn z terasy budovy. „Přípravy nebyly složité. Do místnosti jsme museli přivést topení a signalizační zařízení,“ popisuje přestavbu ředitel hořovického Domova Na Výsluní.
Senioři berou přechodný pobyt v Domově Na Výsluní jako příjemnou změnu. „Jsem tu poprvé, naši jeli na dovolenou. Moc se mi tu líbí, jen nemohu sníst všechno jídlo, co tady dostávám. Už se ale těším domů,“ prozradila dvaaosmdesátiletá Olga Kopecká, o kterou její blízcí pečují v nedalekém Komárově.