„Dcera si zranila ruku. Ihned jsme vyrazili do hořovické nemocnice. Očekávali jsme, že nový systém usnadní ošetření dítěte. Trpělo velikou bolestí a předpokládali jsme, že nebudeme muset obcházet jednotlivá oddělení,“ popsala sobotní večer matka patnáctileté dcery. „Na centrálním příjmu hořovické nemocnice nám však zdravotní sestra sdělila, že rentgen je rozbitý, a proto musíme převézt dítě do nemocnice v Berouně.

Zraněnou dívku v Hořovicích nikdo nevyšetřil. „Do Berouna se mi vůbec nechtělo, ruka mne bolela od prstů až k lokti. Bála jsem se, že budeme muset jet až do Prahy. Maminka si však v Hořovicích vyžádala lék proti bolesti a v Berouně už šlo všechno hladce,“ sdělilo zraněné děvče.
Došlo k výpadku rentgenových přístrojů. „Dnes nejste první, koho nám z hořovické nemocnice poslali, dorazili k nám lidé až z Jinec a Zbirohu,“ znělo v sobotu večer chodbami berounské nemocnice. „Na centrálním příjmu hořovické nemocnice nebyli přijímáni a ošetřováni pouze ti pacienti, jejichž stav vyžadoval rentgenové vyšetření. Jde konkrétně o poruchu určité části rentgenového přístroje, která byla ještě v sobotu, kdy k tomu došlo, objednána nová ze zahraničí. Nyní se čeká na její dodání. Záložní RTG přístroj není v takové kvalitě, jenž některé případy vyžadují,“ vysvětlila mluvčí hořovické nemocnice Vlasta Dolejšová.

O výpadku rentgenu byly ihned informovány všechny záchranné složky,“ dodala Vlasta Dolejšová.
Výpadek na rentgenu nastal v sobotu ráno 4 hodiny. V sobotu ve 20 hodin byl uveden do provozu záložní RTG přístroj. „Věříme, že moderní rentgenový přístroj bude co nejdříve opraven. V hořovické nemocnici jsou přístroje na vysoké úrovni. Tím je na druhou stranu i složitější vyřešení problému. Žádná servisní firma totiž nemá ihned k dispozici součástku či díl, který může být v řádu milionu korun. K poruše však může dojít i u nejšpičkovějšího přístroje, jako se nyní stalo v hořovické nemocnici. Jedná se o první případ a věříme, že na dlouhou dobu zase poslední,“ sdělila Vlasta Dolejšová.

Mnohem horší chvíle však v sobotu v hořovické nemocnici zažil jednasedmdesátiletý muž, který si vážně zranil nohu při dopravní nehodě v Komárově. „Tchána srazila žena v osobním autě. Záchranka ho odvezla do Hořovic. To co následovalo, se nám vůbec nelíbilo. Nejenže nás o nehodě příbuzného nikdo neinformoval, ale těžce zraněný otec manžela čekal na převoz do pražské nemocnice více než pět hodin,“ uvedla žena z Hořovic. „Byli jsme informováni o tom, že anesteziolog doporučil převoz tchána až po dvou hodinách. Vůbec ale nevíme, proč musel s téměř oddělenou nohou, čekat na převoz tak dlouho,“ nechápala žena z Hořovic.

O převozu zraněného muže do Motola rozhodl lékař. „Muže přivezla po autohavárii do hořovické nemocnice rychlá záchranná služba. Vzhledem ke zranění byl ihned převezen na sál, kde byl proveden zákrok v anestézii. Následně bylo rozhodnuto, že pacient bude vzhledem ke stavu zranění převezen do Fakultní nemocnice v Praze Motole. To bylo však možné až po určité době po zákroku. Pacient nebyl odvážen normální sanitkou, ale vozidlem rychlé záchranné služby. To jej do Motola dopravilo ihned poté, kdy o tom rozhodl ošetřující lékař,“ vysvětlila mluvčí nemocnice Hořovice Vlasta Dolejšová.