Připomínky k projektu mohli vznést i občané. Lidé se obávají především toho, že řidiči nákladních vozidel budou zákazy vjezdu do centra města ignorovat a že nebude v Hořovicích nikdo, kdo by jejich přestupky pokutoval.

„Nevěřím, že budou řidiči zákaz vjezdu nákladních vozidel nad 3,5 tun do centra Hořovic respektovat. Bude počet policistů stačit na to, aby byli řidiči dostatečně kontrolováni,“ ptají se Hořovičtí občané na možnosti policie.

Občané Hořovic upozornili i na současnou situaci, kdy policejní hlídky dohlížejí na dodržování pravidel silničního provozu v ulicích města jen velmi zřídka. „Neviděl jsem, že by policisté v Hořovicích kontrolovali řidiče. Ti toho pak zneužívají. Nejenže nedodržují povolenou rychlost, ale přetížená nákladní vozidla zajíždějí do míst, kde je to už dnes zakázané,“ uvedl obyvatel Hořovic.

Hořovické policisty zaměstnávají zloději. „Státní policie se samozřejmě přednostně věnuje závažnějším případům, než jsou dopravní přestupky. I policisté z Hořovic vyjíždějí především ke krádežím. A to je sedmdesát procent kriminality ve městě. Jeden takový případ si vyžádá nejméně dvě tři hodiny práce policistů,“ vysvětlil ředitel berounského policejního ředitelství Miroslav Jerling. Podle něj by v Hořovicích vše usnadnila městská policie. „Městští strážníci právě hlídají centrum města a dohlížejí na pořádek místního významu. Děje se tak již nejen v Berouně, ale i v Žebráku a Karlštejně,“ konstatoval Miroslav Jerling.

Neukáznění řidiči pokutám neuniknou. Po zavedení změn v dopravě se kontroly v Hořovicích zvýší. „Je pravidlem, že na úpravy řidiči reagují až po určité době. Ze začátku se tedy častěji dopouštějí dopravních přestupků. Počítáme s tím, že než si lidé na změny zvyknou, bude na jejich kontrolu vyčleněno více policistů,“ uzavřel Jerling.