Hořovice/ Více než deset let nejsou v Hořovicích veřejné toalety. Zatím to tak zůstane. A to i přes to, že na začátku letošního roku měli zástupci města připravený plán, jak situaci vylepšit. Zakoupili budovu již zrušených veřejných záchodků, která patřila bývalému klášteru Františkánů, a z městského rozpočtu vyčlenili jeden milión korun na pořízení nových toalet. „

Budova je naše, ale záchodky se do ní již nevejdou. Požadavky, které pro výstavbu veřejných záchodků platily v osmdesátých letech, dnes již nevyhovují. Uvažujeme o tom, že objekt původně určený toaletám by mohl být využitý například jako trafika,“ přiznal starosta Hořovic Luboš Čížek s tím, že radní připravují ohledně záchodků náhradní řešení.

Nastředečním jednání rady města Hořovice by měli totiž zástupci města rozhodnout o tom, zda si ponechají budovu společenského domu a kina, nebo jeden z objektů prodají. „Současný stav je neudržitelný. Jen náklady na rekonstrukci společenského domu jsou odhadnuty na patnáct miliónů korun. Ale až po jednání rady bude jasné, zda budou objekty ponechány ve vlastnictví města, nebo jednu z nich prodáme. V případě, že by kino zůstalo v majetku města, tak toalety, které jsou v budově, bychom mohli otevřít jako veřejné,“ vysvětlil starosta Hořovic.

V současné době mají lidé přístup na toalety městského úřadu, místního kina a restaurace na náměstí. „Nejtěžší to máme my, kteří do Hořovic dojíždíme. Každé město, jako jsou Hřovice, by mělo mít záchodky. Nejlépe v centru,“ uvedla žena z Komárova.