Hořovický plavecký bazén bude 14. prosince uzavřen. Stane se tak kvůli zápornému výsledku statického posouzení a blížící se rekonstrukci.
Odborné posouzení další provoz objektu nedoporučuje. „Při zatížení sněhem, nebo ledem by podle statika mohlo dojít ke kolapsu střešních panelů,“ vysvětlil provozovatel hořovického bazénu Miroslav Kočárek.

Budova plaveckého bazénu je majetkem města Hořovice. Oprava zchátralé střechy, jižní prosklené stěny a výměna vzduchotechniky bude zahájena nejpozději v únoru a město na ni uvolnilo 30 milionů korun. „Bazén uzavírá provozovatel, který objednal statické posouzení, a my to jedině vítáme. Není důvod opravy odkládat,,“ uvedl hořovický starosta Luboš Čížek.

Město Hořovice uvolnilo na dlouho očekávanou rekonstrukci 30 miliónů korun. Jediným přihlášeným účastníkem výběrového řízení na dodavatele stavby se stala společnost Skanska. „Po prověření formálních záležitostí předložené nabídky bude výběr dodavatele potvrzen tento týden,“ upřesnil místostarosta Hořovic Jiří Auterský.

Obyvatelé Hořovic se už nového bazénu nemohou dočkat. „Budova je nyní v dezolátním stavu. S malým synkem ho raději ani nenavštěvuji. V opraveném bazénu budeme však rádi trávit volný čas,“ uvedla Ivana Slaměníková z Hořovic.

Stavba by měla být ukončena na podzim příštího roku. „Doporučujeme všem návštěvníkům, kteří dosud nevyčerpali volné a permanentní vstupenky, aby je uplatnili do uzavírky bazénu. Jejich platnost končí v době, kdy bude objekt ještě uzavřen,“ upozornil Miroslav Kočárek.