Kolem kontejnerů v Hořovicích se hromadí velký nepořádek. Občané totiž k popelnicím odkládají starý nábytek, koberce a nestydí se k odpadovým nádobám vyvézt například i záchodové mísy. „Nemůžu pochopit, proč lidé dělají ve městě takový nepořádek. Je to hrůza. Jestli se někdo stěhoval, měl odpad vyvézt přímo na skládku,“ rozčilovala se žena, která nepořádek v Anýžově ulici odsuzuje.

Odvoz komunálního, tříděného i bio odpadu mají v Hořovicích na starosti pracovníci společnosti AVE CZ. Nepořádní občané Hořovic jim nejen komplikují práci při svozu odpadu, ale ničí jim i techniku. „Často lidé nechávají kolem odpadových nádob kusy nábytku, které opravdu mezi ten komunální nepatří. To nám způsobuje veliké potíže, na odvoz starého nábytku není možné použít auta, která svážejí komunální a separovaný odpad,“ vysvětlil ředitel hořovické provozovny AVE CZ Jiří Kubec. Ten lidem doporučuje využít nejbližší skládku Hrádek, kam mohou velkoobjemový odpad vyvézt v pracovních dnech od 7 do 15.30 hodin ve všední den a v sobotu od 7 do 12 hodin.

Některým občanům Hořovic působí potíže i třídění biologického odpadu. „V kontejnerech na bio odpad se často objeví i kameny a kusy železa. Škody jsou pak veliké. Železo nám poškodilo drtič, jeho oprava nás vyšla na půl miliónu korun,“ konstatoval Jiří Kubec.

V polovině letošního roku byl v Hořovicích navýšen počet popelnic na tříděný odpad. „U kontejnerů na sklo však často nacházíme igelitové tašky plné lahví. Lidé je do odpadových nádob nevhodí, ani když jsou popelnice poloprázdné,“ popsal lenost některých lidí z Hořovic ředitel Jiří Kubec.