V Divadle mezi ploty v pražských Bohnicích úspěšně změřily své síly v interpretaci folk a country písniček s dalšími kapelami v kategorii skupin do 14 let.

Děti ze skupiny Začínáme jsou začátečníci, kteří spolu hrají od října 2008. Mladí hudebníci si do Prahy jeli zahrát a sbírat zkušenosti z hraní na podiu před diváky. Že se splní jejich přání vyhrát, nikdo z dospělých příliš nevěřil.

Děti nastoupily na podium, zazpívaly a překvapivě zvítězily. Naše radost je o to větší, že si jako začátečníci dokázali poradit nejen s trémou, ale i věkem a výkony soupeřů. V zákulisí za podiem byla skupina Začínáme zdaleka nejmladší. V kapele totiž hrají děti od 8 do 10 let.

„Na republikovém finále se na věk nekouká, ale poměřují se výkony. O to větší úspěch a radost skupina Začínáme z Prahy dovezla,“ svěřila se ředitelka Domečku Hořovice a vedoucí skupiny Vlaďka Šlosarová.

Na další zkoušce kapely tak na Honzíka, Dominiku, Anetku, Klárku a Valinku čeká malá oslava, protože takový úspěch si oslavu zaslouží.

Tomáš Klokočník