Hořovickým občanům je také jasné, které lokality by se měly sledovat. „V poslední době se po městě pohybují určitá individua. Kamery zvýší bezpečnost,“ uvedla paní Kateřina z Hořovic. „Kriminalita zde stoupá. V uplynulých dvou týdnech byla ve Višňovce odcizena dvě auta. Byla jsem dokonce svědkem toho, kdy se v této části města kluci za šera vloupali do zaparkovaného automobilu,“ popsala paní Pavla.

Radní odsouhlasili kamerový systém jednomyslně

Rada města Hořovice odsouhlasila ve středu umístění kamer jednomyslně. Kamery by měly být rozmístěné v krizových částech města do konce letošních letních prázdnin a město Hořovice bude na jejich provozu spolupracovat s policií. „Zařízení, na kterém se budou zaznamenávat data z kamer, bude umístěno na policejní služebně. Kamery budou nahrávat a archivovat data automaticky a v případě trestného činu či vandalství si police potřebné údaje zpětně vyhledá,“ vysvětlil starosta Hořovic Luboš Čížek.

Kamery budou mobilní

Prvním krokem bude vyhlášení výběrového řízení na dodavatele. „Vypíšeme ho příští týden. Dodavatele kamer bychom měli znát do jednoho měsíce. Instalace i s dodávkou by se měla uskutečnit do konce srpna,“ konstatoval Čížek s tím, že některé kamery budou mobilní. Jejich umístění bude možné podle potřeb města měnit.

Hořovická pokladna vydá 300 tisíc korun

V letošním roce uvolní Hořovičtí z městské kasy na kamerový systém několik set tisíc korun. „Náklady odhadujeme na tři sta tisíc korun. V případě, že se systém kamer osvědčí, nevylučujeme možnost, že bychom ho v příštích letech rozšířili,“ uzavřel starosta Hořovic.