Nejvíce je postrádali u vstupu do nového centrálního příjmu. „Před opravou bočního vchodu do nemocnice jich zde bylo vždy dostatek. Několik vozíků bylo připraveno hned za vstupními dveřmi. Těžce pohybliví lidé, nebo ti, kteří utrpěli zranění, se mohli za pomoci svého doprovodu do nich posadit hned po příjezdu k nemocnici,“ upozornil zraněný muž z Berounska. „I když mi s chůzí do čekárny chirurgické ordinace pomáhal kamarád, vozík by se určitě hodil. Noha mě hodně bolela, jenže na chodbách nemocnice zrovna žádný nebyl,“ popsal svou zkušenost pacient.

Invalidní vozík nebyl ihned k dispozici

Zástupci hořovické připustili, že invalidních vozíčků nebyl vždy dostatek. „Vlastník nemocnice nyní reaguje na požadavky pacientů a rozhodl se investovat do zcela nových a moderních vozíků,“ sdělil Tomáš Šebek, mluvčí Nemocnice Hořovice. „Mohlo se stávat, že pacient neměl ihned k dispozici vozík v případě, kdy se potřeboval dopravit například z parkoviště nemocnice na ošetření na některou z ambulancí. Jakmile však nemocní kontaktují zdravotnický personál a pokud to jejich zdravotní stav vyžaduje, jsou na potřebné vyšetření transportováni. Někdy je nutný i převoz na lehátku a v doprovodu našeho personálu,“ vysvětlil Šebek.

Majitel nemocnice vybavení dokoupil

Od včerejška mají pacienti Nemocnice Hořovice k dispozici dvanáct nových vozíků. Náklady na jejich pořízení dosahují necelých sta tisíc korun. „Toto doplnění zajistí větší komfort při přepravě pacientů v areálu nemocnice,“ sdělil Tomáš Šebek. „Také Berounský deník, který je pro nemocnici důležitým zdrojem informací a zpětné vazby od pacientů nejen v regionu, upozorňuje na problém v době, kdy se tato situace řeší,“ konstatuje mluvčí nemocnice.