„Při demolici střechy se vyskytly problémy. Museli jsme přistoupit k úpravám, se kterými projekt rekonstrukce nepočítal. Budova je stará více než třicet let a při její stavbě pravděpodobně nebylo vždy použito kvalitních materiálů i správných postupů,“ vysvětlil Petr Antonín, zástupce stavbyvedoucího společnosti Skanska, která rekonstrukci plaveckého bazénu od března zajišťuje.

Stavbu sleduje projektant i statik

Nyní se nad plaveckými bazény rýsuje nová konstrukce střechy a technického podlaží. „Na ocelové konstrukci je umístěná i vzduchotechnická jednotka, která bude obsluhovat celý prostor velkého a malého bazénu. Pokračovat budeme instalací fasádních panelů,“ doplnil zástupce stavbyvedoucího.
Etapy rekonstrukce hořovického bazénu jsou vypracovány tak, aby na sebe navazovaly. Současná rekonstrukce zajistí opravu střechy a jižní stěny. Stavbu neustále sleduje odporník na statiku i projektant. V současné době probíhají jednání s majitelem budovy, kterým je město Hořovice, o dalším postupu. „Narážíme na další komplikace, které je nutné kvůli bezpečnosti vyřešit v současné etapě,“ upozornil stavbyvedoucí Martin Blažek.

Aquapark bude od stavby oddělen

Návštěvníky sousedního aquaparku bude od června chránit dvoumetrová stěna. Vstup k venkovním bazénům bude o několik metrů posunut. „Lidé se do areálu dostanou po chodníku vedle ubytovny. V ní jsou trvale umístěny i šatny,“ upřesnil provozovatel aquaparku Miroslav Kočárek. Jak dále uvedl, v současné době se posuzuje stav venkovních bazénů. V případě, že bude vše postupovat bez komplikací, aquapark by měl být otevřen v první polovině června.