Nejkritičtější místa Hořovic budou už v příštích týdnech sledovat nejen kamery, ale do večerních ulic vyrazí i pořádková služba. Zástupci města reagují nejen na řádění vandalů, ale hodlají tak snížit i počet případů vykradených automobilů. „Najali jsme dvoučlennou uniformovanou hlídku s ostrým psem. ,Ta se zaměří například na centrum města nebo lokalitu Višňovka. Vytipované lokality bude hlídka renomované firmy Sipadan sledovat ve večerních hodinách vždy z pátku na sobotu a ze soboty na neděli,“ upřesnil starosta města Luboš Čížek.

Opilci ničí centrum města

Na problémy s vandaly upozorňují i obyvatelé Hořovic. „Nejhorší situace je na náměstí. Opilci tu ničí záhony s růžemi, lavičky a navíc po nich pravidelně zůstává velký nepořádek. Nejhorší na tom je, že se jedná ve většině případů o mladé lidi,“ popsal důchodce z Hořovic.

Členové městské hlídky by měli v Hořovicích částečně nahradit stále chybějící městskou policii. „Strážní pochůzkáři budou sledovat hlavně ty lokality, kde nejčastěji dochází k trestné činnosti. V případě, že to bude konkrétní situace vyžadovat, členové hlídky přivolají na místo policii,“ vysvětlil za společnost Sipadan předseda představenstva Dušan Soukup.

Hlídka bude střežit město o letních měsících

Hořovičtí pozvali pořádkovou službu na letní období. „Za pokus to určitě stojí. Po čtyřech měsících posoudíme, jak byla tato akce úspěšná,“ konstatoval starosta Hořovic. Jak dále uvedl, celkové náklady na tuto čtyřměsíční službu by neměly překročit sto tisíc korun.