Proto místo návštěvníků a plavčíků obsadili včera aquapark dělníci. „Na obkladech zapracovaly hlavně zimní měsíce. Dlažba je letos zničena daleko více, než v minulých letech,“ popsal současný stav provozovatel Miroslav Kočárek.

Voda přiteče z městského vodovodu

Majitelem hořovického aquaparku je město Hořovice, které opravy venkovních bazénů finančně podpoří. „Na úpravy uvolníme z městské poklady několik desítek tisíc korun,“ potvrdil starosta města Luboš Čížek.

Dělníci by měli aquapark opustit příští středu. První návštěvníci by se mohli svlažit již v sobotu 13. června. „Nejdříve dorazí technik, který uvede do provozu chemické hospodářství. Spustí dávkování chemie a všechny řídící jednotky. Nastaví cirkulaci tak, aby byla voda při otevření vyčištěná,“ vysvětlil Miroslav Kočárek. Jak dále uvedl, bazény budou napouštěny z městského vodovodu. Bude nutné sledovat, aby nedošlo k poklesu tlaku vody.
Aquapark s maximální kapacitou tisíc návštěvníků se skládá ze čtyř bazénů. Děti mohou využívat bazének s umělou skálou a prostory pro neplavce s houpacím lanem, skluzavkou a ostrůvkem s vodním hřibem. Nechybí ani plavecký bazén dlouhý 25 metrů, masážní lůžka, chrliče vody a tobogán.

Stavba neomezí provoz aquaparku

Stavební práce, které budou až do konce srpna probíhat na vedlejším krytém plaveckém bazénu, neomezí provoz aquaparku. „Staveniště je odděleno bezpečnostní stěnou. Návštěvníci venkovního areálů nepřijdou se stavbou vůbec do styku,“ upozornil za dodavatele stavbyvedoucí Martin Blažek.
Vchod do aquaparku je pro letošní sezónu o několik metrů posunut. Lidé se do aquaparku dostanou po chodníku podél ubytovny.