Ještě před začátkem letních prázdnin získají hořovické děti dvě nová hřiště. Skluzavky a houpačky v lokalitě Sklenářka a Západní sídliště budou moci kluci a holky vyzkoušet už koncem června. Včera zde totiž začala odborná firma s montáží jednotlivých prvků hřiště. Ty jsou vyrobeny převážně z akátového dřeva. „Jsem překvapená, že hřiště budou dokončena tak brzy. Bydlím v Hořovicích dva roky a dosud jsme si s dětmi chodili hrát přes celé město až do Panské zahrady, nebo na Višňovku,“ prozradila maminka Lenka Brůnová.

Hořovice obdržely několik nabídek

Hořovičtí uvolnili na výstavbu dětských hřišť téměř čtyři sta tisíc korun. „Vybírali jsme z několika projektů. Obdrželi jsme šest nabídek, rozhodli jsme se pro tu nejzajímavější,“ uvedl starosta Hořovic Luboš Čížek.

Nové hrací plochy jsou určeny pro chlapce a dívky od 3 do 14 let. Děti ze Západního sídliště a Sklenářky budou moci dovádět na houpačkách, výlezových stěnách a skluzavkách. Nebudou chybět například ani pružinová houpadla, šplhací lana, sítě, žebřiny. Projekt nezapomněl ani na doprovod dětí, v dětském areálu nebudou chybět nové lavičky.

Stará hřiště nahradí nová.

„Nejprve jsme odstranili staré prolézačky a oplocení. Pocházely pravděpodobně z šedesátých let a v žádném případě neodpovídaly současným bezpečnostním normám,“ uvedl pracovník písecké firmy Ateliér 2p.

Přísné normy zajistí bezpečnost

Při stavbě hřišť dodržuje odborná firma přísné normy. „Jestliže hrozí možnost, že by dítě spadlo z větší výšky, než jeden metr, musí být dopadová plocha vysypaná například pískem. Pád utlumí i kůra, nebo umělý povrch,“ vysvětlil za společnost Ateliér 2p Ivan Pešek. Ten upozornil i na to, že při stavbě se musí dávat pozor, aby ve výšce nad šedesát centimetrů nevznikly mezery, kvůli kterým by si děti mohly zlomit prsty. Další normou je bezpečná vzdálenost mezi houpačkami.

Město se ujme stálé kontroly

Zástupci města obdrží knihu, do které budou zapisovat výsledky servisních dnů. Jejich povinností bude sledovat například aktuální stav houpaček a skluzavek.