Dopravně bezpečnostní akce připravují policisté celoročně. Při večerním zásahu v Hořovicích se jim podařilo dokonce zadržet hledanou osobu.

Na řidiče čekala dechová zkouška

„Hlídky jsme rozmístili na všech důležitých výjezdových komunikacích. Kontrolujeme řidiče, kteří opouštějí město,“ uvedl Berounskému deníku velitel akce Pavel Kincl. Ten je zároveň vedoucí obvodního oddělení Policie ČR ve Zdicích. „Reagujeme tak na zvýšení trestné činnosti v Hořovicích. Zjišťujeme, kdo se ve večerních hodinách ve městě pohybuje. Navíc se jedná i o preventivní akci. Řidiči jsou podrobeni dechové zkoušce a sledujeme i technický stav vozidel,“ vysvětlil Pavel Kincl. Dopravně bezpečnostní akce připravují policisté celoročně. „Každý měsíc je jich naplánováno několik. A to na různých místech regionu. V žádném případě předem nezveřejňujeme, o jaké místo se bude jednat,“ konstatovala tisková mluvčí berounských policistů Marcela Pučelíková. „Akce jsou spojené i s pátráním po hledaných osobách, proto jsou do akce zapojeni i kriminalisté,“ doplnila Marcela Pučelíková.

Muži zákona zadrželi hledaného

Kompletní výsledek červnových dopravně bezpečnostních akcí zveřejní policisté začátkem července. Jedno je však již nyní jisté. Při hořovické akci byla zadržena jedna hledaná osoba.

Město sleduje pořádková služba

Pro zvýšení bezpečnosti v hořovických ulicích přistoupili zástupci města k zavedení pořádkové služby. Ta již dva týdny střeží město vždy v noci z pátku na sobotu a ze soboty na neděli. Prozatím na zkušební dobu čtyř měsíců. Hořovičtí navíc připravují instalaci kamerového systému. Kamery by měly začít sledovat nejkrizovější místa do dvou týdnů.