Aleš Opatrný, reprezentant České republiky a jezdecké stáje Opatrný Hořovice, se stal jezdcem roku v letech 2000, 2001, 2003 a 2004. Největšího úspěchu dosáhl v roce 2000, kdy získal titul mistra Evropy v kategorii mladých jezdců v parkurovém skákání v Anglickém Hartpury. Bezchybné výkony mu letos zajistily další vítězství.

Velká cena Ptýrov

Na start Velké ceny Ptýrov 2009 postavené na úrovni T ** se přihlásilo 28 dvojic. Dlouhá trať obsahovala jeden dvojskok a jeden trojskok. Celý parkur byl velmi točivý, často s kratšími a obtížnějšími nájezdy, což odpovídalo dvouhvězdičkové úrovni. Do rozeskakování postoupilo 10 dvojic, 5 z nich s nulou na kontě, zbylých 5 po jedné chybě.
Všech 9 dvojic chybovalo a tím pádem jako poslední startující Aleš Opatrný s koněm Kristály věděl, že bezchybný výkon mu vynese vítězství – zdá se možná jednodušší než soupeřit o velmi rychle zajetý parkur. Aleš dokázal zajet bezchybně i když s velkým štěstím a tak již jeden trestný bod za čas na tom nemohl nic změnit a Aleš Opatrný na Kristály se stal vítězem VC Ptýrov.

Velká Cena Hradec Králové

Již čtvrtým rokem je v Hradci Králové pořádáno CSI. To letošní odstartovalo již v pátek za účasti celé skokové špičky a zástupců z Polska a Slovenska. Ve Velké ceně se objevilo 30 dvojic a 22 z nich se probojovalo až do rozeskakování.

Aleš Opatrný s koněm Titan RS zvládl prvé kolo bez chyb. Tím pádem nastupoval jako poslední startující ve finálové jízdě, již věděl, že pokud zajede parkur čistě stane se již počtvrté v řadě vítězem VC. Jako jedinému se podařilo absolvovat obě kola čistě a mohl se radovat, tentokrát s koněm TITAN RS, z dalšího vítězství. „Ve srovnání s loňský rokem byl parkur stejně náročný. Letos jsem měl navíc rychlejšího koně, v rychlém tempu se mu také lépe skáče, takže jsem jel docela na jistotu“ zhodnotil soutěž nadšený vítěz Aleš Opatrný.

Grand Prix RS Teamu

TITAN RS – kůň sedlaný naším nejúspěšnějším jezdcem slavil v bratislavské Karpatii hned několik vítězství. První vybojoval hned při páteční kvalifikaci pro GP, kde při soutěži „ST“ svým bezchybným výkonem a nejrychlejším časem potvrdil roli favorita.

O další vítězství se Aleš Opatrný s Titanem museli rozeskakovat úspěšnější byl nakonec Aleš Opatrný, který sedlal koně majitelů pořádajících tyto závody – TITANA RS.

Text: Jitka Opatrná, redakce