Rekonstrukce hořovického krytého bazénu za třicet jedna milionů korun měla být v září ukončena. Majitel objektu, kterým je město Hořovice, však hodlá opravy rozšířit. Tím se renovace plaveckého areálu prodlužuje o tři měsíce a navyšuje o téměř šest milionů korun. Od začátku oprav se jedná již o druhé navýšení nákladů.

Město zvolilo celkovou opravu

Zástupci Hořovic původně prosazovali pouze opravu střechy, prosklené jižní stěny a vzduchotechniky. „Neskončíme odstraněním havarijního stavu objektu, jak se původně předpokládalo, ale návštěvník přijde do prostor s novým obložením stěn a bazénových van. Navíc bude upraveno i sociální zařízení a dokončena oprava stropu,“ konstatoval starosta Hořovic Luboš Čížek.

Renovace odhalila další nedostatky

Zástupci města s rozšířením rekonstrukce původně nepočítali. Špatná kvalita bazénových van byla odhalena až v době rekonstrukce. Hořovičtí dali přednost celkové opravě. „Stav bazénů by nyní po částečné úpravě nebránil otevření objektu, ale k jejich další renovaci by se muselo přistoupit do dvou let,“ vysvětlil Luboš Čížek.

Stavbu sledoval statik

Oprava plaveckého areálu byla zahájena letos v únoru. Jeho havarijní stav však donutil provozovatele, aby krytý bazén uzavřel již v prosinci loňského roku. Od začátku letošních oprav celou stavbu sledoval statik a město bylo nuceno už v průběhu rekonstrukce navýšit původní náklady o téměř milion korun. „Nejdříve se vyskytly komplikace se statikou. Jednalo se například o nevyhovující fasádní panely umístěné směrem k letnímu aquaparku,“ popsal za dodavatele stavby Martin Blažek. Podle něho si další více práce vyžádaly úpravy šaten. Současné navýšení nákladů o necelých šest milionů upravuje celkovou částku na rekonstrukci bazénu na třicet osm milionů korun.

Opravený bazén otevřou v lednu

Na rozšíření rekonstrukce se zástupci Hořovic dohodli při včerejším jednání s dodavatelem stavby, kterým je společnost Skanska. Na schůzku se dostavili i projektanti. „Do začátku příštího roku budou kompletně upravené vnitřky bazénu, včetně nových stropů se zvukovou úpravou,“ upřesnil hořovický starosta Luboš Čížek.