Důvodem bylo rozhodnutí nového majitele budovy, který navýšil mateřskému centru nájemné. Hořovická drobotina přišla na tři měsíce o tělocvičnu a hernu, rodiče se s tím ale nechtěli smířit. „Denně nám telefonovalo několik maminek, zvláště koncem srpna a nyní v září. Skončily dovolené a maminky opět chtěly navštěvovat centrum. Hlavně je zajímalo, jestli bude jeho provoz obnoven, zda budeme nabízet vše jako dříve,“ uvedla předsedkyně a koordinátorka Hořováčku Kateřina Velvarská.

Krizi vyřešila hořovická radnice

„Celé prázdniny jsme sháněli nové prostory. Nakonec vše vyřešila hořovická radnice, konkrétně pan starosta, který se postaral o sepsání smlouvy. Za pomoci rodičů a příznivců mateřského centra jsme včera přestěhovali většinu vybavení do budovy starého zámku,“ konstatovala s úlevou Kateřina Velvarská.

Ochota rodičů usnadnila stěhování

Hořováček přivítá nové návštěvníky za několik dnů. „Ve čtvrtek 1. října se uskuteční v 15 hodin slavnostní otevření nových prostor. Chceme poděkovat všem, kteří nám zadarmo pomáhají se stěhováním. Likvidace původního místa a zařizování nové tělocvičny a herny se ale bez finančních nákladů neobejde. Musíme zaplatit stěhovací vozy, odvézt staré věci na skládku a připravit nové prostory,“ upřesnila Kateřina Velvarská.

Nájemnéuhradí město

„Budovu starého zámku vlastní Lesy České republiky. Ceníme si vstřícného jednání zástupců této polečnosti, Hořováček nyní získá luxusní prostory i s malou zahrádkou,“ uvedl starosta Hořovic Luboš Čížek.

Maminky snahu města i Hořováčku přivítaly

„Do mateřského centra si chodilo zahrát i zacvičit se svými ratolestmi mnoho mých kamarádek. Byla by škoda, kdybychom se neměli kde rozptýlit. Synovi je zatím osm měsíců, ale až povyroste, do Hořováčku se také vypravíme,“ uvedla mladá žena z Hořovic.

Objekt hodlá město odkoupit

Hořovické mateřské centrum využívají nejen rodiny s dětmi, ale chodí si sem zacvičit i dospělí. „Dojíždějí k nám lidé z okolních vesnic, například z Jinec, Lochovic, Lhotky a Hostomic,“ upřesnila koordinátorka Hořováčku.Nájem za pronajaté prostory bude nyní hradit město Hořovice, jeho zástupci hodlají v budoucnu objekt odkoupit.