„Na cibulový jarmark jezdím pravidelně. Letos jsem tady po páté a opět si odvezu cibulový cop,“ prozradila na hořovickém náměstí, kde již od rána vyhrávala Hořovická muzika B. Vojíře, Zdeňka Procházková z Netolic.

Město bylo motoristům uzavřené

Již jednadvacet let změní Hořovice jednou do roka zcela svou tvář. Město je už od ranních hodin motoristům uzavřené a ulice patří pouze lidem, kteří přišli navštívit tradiční akci místních zahrádkářů. Už po sedmé hodině ranní korzovali návštěvníci ulicemi Hořovic směrem k náměstí. Od stánků se linula vůně kávy, medoviny, klobás i grilovaného masa. Řemeslníci vystavili své výrobky z keramiky, dřeva, skla, proutí i suchých květů.

Radnice předvedla několik výstav

Na jarmark přijeli lidé nejen z Hořovic a okolí, ale z celé republiky. „Jsem z Mělníka a nejvíce mne zaujala výstava ovoce a zeleniny,“ prozradila paní Jana po návštěvě výstavního sálu místní radnice. Zde byla i vidění i expozice perokreseb a výstavní plochu obsadili i včelaři. Živé včely a nástroje na zpracování medu zaujaly stejně jako bohatý kulturní program, který doprovázel Cibulový jarmark po celý den.