Jaké bezbariérové úpravy hořovického bazénu chystá město a organizace tělesně postižených, se čtenáři Deníku dozvěděli před několika dny. Radnice připravuje návrh na umístění výtahu, který vyveze hendikepované do prvního patra budovy, kde se nachází bazénová hala. Invalidé se pokusí získat dotaci na další bezbariérové zařízení. A to na pořízení plošiny, kterou se méně pohybliví lidé dostanou přímo do vody. Tyto úpravy totiž současná rekonstrukce nezajistí a prozatím ani není jasné, zda se stihnou realizovat do otevření bazénu, které město a dodavatel stavby plánuje na leden příštího roku.

Šatny se do oprav nevešly

Všechny návštěvníky krytého plaveckého areálu však čeká po otevření zcela opravená bazénová hala s novou střechou, vzduchotechnikou a vnitřními obklady. Na nové šatny si lidé budou muset ale ještě počkat. S jejich kompletní rekonstrukcí počítá až další etapa opravy. „Nyní v šatnách pouze opravíme poškozené obklady, jedná se o opravdu jen o základní údržbu. Město zde zajistí nové elektrické rozvody a dokoupí například nové sušáků,“ upřesnil za dodavatele stavby Martin Blažek.

Dělníky zahalila oblaka prachu

Stavební dělníci pracují ve ztížených podmínkách. Při broušení podlah je zahalila oblaka prachu. „Následně na dno bazénu umístíme hydroizolaci a rozvody pro bazénovou technologii. Trubky a trysky budou totiž vyvedeny ze dna, jedná se o modernější způsob, než tomu bylo dosud, kdy byly umístěny v bočních stěnách. Bazén bude navíc o dvacet centimetrů mělčí. Všechny tyto změny zkvalitní čištění vody,“ vysvětlil Martin Blažek.

Do současné etapy vloží město celkem 32 milionů korun. A to s tím, že hořovičtí radní v průběhu oprav vyslyšeli návrhy dodavatele stavby a projektantů a navýšili rekonstrukci o šest milionů korun. „Jsme rádi, že jsme opravu udrželi v těchto číslech,“ konstatoval starosta Hořovic Luboš Čížek.

V případě, že Hořovičtí v budoucnu pustí do dalších úprav bazénu, připojí k vnitřnímu bazénu tobogán a postaví nové šatny. Bazénová hala je ale kompletně dokončená.