Rozbité lampy veřejného osvětlení, poškozené chodníky i nepořádek kolem popelnic. Nejen to, ale i další poruchy a nepořádek by měly být v příštím roce v Hořovicích rychle odstraněné. Město Hořovice totiž zavádí novinku. „Upozornění na prohřešky proti veřejnému pořádku budou moci lidé odesílat prostřednictvím textových zpráv a digitálních fotografií. K tomu bude zřízené zvláštní telefonní číslo a e-mailová adresa,“ vysvětlil hořovický starosta Luboš Čížek.

Elegantní řešení

Hořovice navazují na osvědčený projekt Kladna. „Pracovník městského úřadu, který má pořádek v Hořovicích na starosti, nemůže být na všech místech najednou. Lidé tak dostanou možnost, kdy budou moci dát radnici elegantně najevo, co se jim nelíbí,“ pokračuje Luboš Čížek s tím, že tato služba není nápad Hořovických. „Novinku jsme převzali od města Kladna, kde s ní mají dobré zkušenosti,“ konstatoval starosta Hořovic.

Projekt Kladna se osvědčil

Výhody, kdy občané komunikují s radnicí prostřednictvím textových zpráv a odesíláním digitálních fotografií, potvrzuje i tiskový mluvčí města Kladna Libor Kasík. „Na připomínky lidí ihned reagujeme. A to nejen tím, že se snažíme nedostatky co nejdříve odstranit, ale texty a fotografie od obyvatel prezentujeme na internetových stránkách města Kladna. Všichni tak mají přehled o tom, která akce je již vyřešená, nebo na které se zrovna pracuje,“ popsal tiskový mluvčí města Kladna Libor Kasík. „Lidé mají možnost i posoudit, jak jsme si se stížností poradili. Na internet vždy umístíme i snímek místa, které bylo po upozornění upravené,“ uzavřel za Kladno Libor Kasík.

Vyhledávací služba

Hořovičtí radní hodlají zatočit s nepořádkem ve městě i další specialitou. Od 4. ledna příštího roku zavádějí ještě jednu novinku, a to vyhledávací službu. Zaměstnanec města na této pozici bude střežit ulice a všechna zákoutí Hořovic. Radní předpokládají, že nová koncepce zajistí čistší město.