„Vůbec si nedovedu představit, že by moje děti musely ležet například v pražské nemocnici. Nejen pro nás rodiče, ale i pro dítě je rozhodně lepší, když jsou co nejblíže své rodině. Hlavně kvůli možnosti častějších návštěv,“ uvedla maminka Alena z Komárova.

Panice začali propadat i pediatři

„V případě zrušení dětského oddělení v Hořovicích by zanikla i pohotovost. A to by bylo pro rodiče i děti velmi stresující. Pomoc by sice našli v motolské nemocnici, ale není jisté, jestli v případě nutnosti by zde bylo dítě i hospitalizováno. Mohlo by se stát, že by malý pacient byl přijat v některé vzdálené středočeské nemocnici,“ reagoval na zprávy o uzavření hořovického oddělení dětský lékař z Berouna.

Majitel připravuje renovaci

Ve skutečnosti však majitel hořovické nemocnice připravuje renovaci dětského lůžkového oddělení. „Rekonstrukci plánujeme na začátek příštího roku a její trvání odhadujeme na dobu tří měsíců. V jejím průběhu termín dokončení úprav upřesníme. Navíc připravujeme úpravy tak, aby stavební práce chod dětského oddělení neomezily,“ konstatoval za Nemocnici Hořovice tiskový mluvčí Tomáš Šebek.

Projekt rekonstrukce je připravený

„Zda bude možné provést všechny plánované změny, bude jasné až při samotných stavebních úpravách. V každém případě se budou malí pacienti léčit v lepším komfortnějším prostředí,“ uzavřel za hořovickou nemocnici Tomáš Šebek.