Pracovníci odboru výstavby a životního prostředí se přesunou z radnice do vedlejší částečně zrekonstruované budovy. „Prozatím není jisté, zda se úředníci stačí přesunout do Vánoc. Každopádně se stěhováním začneme v prosinci,“ konstatoval hořovický starosta Luboš Čížek. Zaměstnanci hořovického úřadu budou nyní pracovat v přijatelném pracovním prostředí. Některé odbory jsou totiž umístěné ve sklepě radnice. Na zdech je plíseň a poškozená omítka.

Bezbariérový přístup

Ani občané nepřijdou zkrátka, za úředníky se dostanou výtahem. „Do současné úpravy budovy bývalé zemědělské školy jsme vložili přibližně jedenáct milionů korun. Za tyto finanční prostředky jsme mohli zajistit kompletní rekonstrukci druhého patra budovy. Prostory budou díky bezbariérovému přístupu dostupné i pro tělesně postižené a maminky s kočárky,“ popsal renovaci vedoucí odboru technického a dopravního Milan Šnajdr. „Ve druhém patře budovy bude umístěná i pedagogicko psyhologická poradna,“ doplnil Milan Šnajdr. Budova bývalé zemědělské školy je nyní opravena jen z části. Hořovičtí hodlají v příštích letech v její úpravě pokračovat.

Obřadní místnost

Úpravy čekají i historickou budovu radnice. Radní města Hořovice v minulých dnech odsouhlasili nabídku, podle které architekt zpracuje studii na rekonstrukci radnice. Město Hořovice za studii zaplatí více než tři sta tisíc korun. „Největší ostudou je dvůr, ten bude opravený jako první, a to jednoznačně v příštím roce,“ konstatoval starosta Hořovic. „S opravami radnice, počítáme do dalších let. V prostorách historické budovy by měla vzniknout dosud chybějící obřadní místnost a zasedací místnost rady. Přesné náklady budeme znát až po zpracování projektu,“ uzavřel Čížek.