Těsně před příchodem zimních měsíců dokončují Hořovičtí úpravu několika ulic. Navíc bude vydlážděné prostranství kolem kašny naproti zámku. Do akce za šest a půl milionů korun se vešla nejen rekonstrukce ulice K Labi a Svatopluka Čecha, ale i ulice Větrná, jejíž špatný stav se ještě víc zhoršil při nedávno ukončené rekonstrukci přilehlé mateřské školy.

„Opravu ulice Větná jsme letos mohli pouze zahájit. Do konce roku se nám podaří zajistit hrubé terénní podklady, řidiči budou tedy v zimě jezdit po štěrku,“ vysvětlil vedoucí technického odboru Městského úřadu Hořovice Milan Šnajdr. „Na jaře dokončíme ve Větrné ulici povrchy,“ upřesnil Šnajdr.

Lidé žádají opravu dalších ulic

Hořovičtí občané však upozorňují, že v žalostném stavu jsou další ulice. „Cesta před naším domem je v hrozném stavu. Kdo sem přijde, musí zaplakat,“ stěžuje si starší obyvatelka Strmé ulice. Zástupci města však v tomto případě nechali vypracovat projekt, který by v ulici zajistil výstavbu obytné zóny. Lidé by tak získali příjemnější prostředí se zelení, ale i dopravní omezení. „To se obyvatelům nelíbí, chtějí ulici pouze vyasfaltovat. Budeme muset přepracovat projekt, a tím se úprava této ulice oddálí,“ konstatoval hořovický starosta Luboš Čížek.

K úpravě okolí kašny, která se nachází naproti hořovickému zámku, mají občané také připomínky. „Je zde příliš dlažby, kdyby zde byly alespoň lavičky,“ navrhla mladá maminka Šárka Laxová z Hořovic. „Lavičky u kašny samozřejmě budou, ale až na jaře,“ uzavřel hořovický starosta.