Hendikepovaní lidé se dostanou do bazénu pouze za pomoci spouštěcí plošiny. Finance na její pořízení se nyní snaží získat předsedkyně hořovické organizace tělesně postižených. „O finanční příspěvek jsme požádali několik nadací. Na nákup spouštěcí plošiny potřebujeme přibližně dvě stě tisíc korun. Věříme, že ji v příštím roce nainstalujeme,“ konstatovala Jarmila Gruntová.

Radní zatím o plošině nejednali

Bezbariérový přístup do bazénové haly hodlají zajistit zástupci hořovické radnice. „Na schodiště pravděpodobně umístíme nájezdovou plošinu. Tuto variantu však rada města prozatím neprojednala,“ sdělil starosta Hořovic Luboš Čížek s tím, že tato plošina by měla být na schodiště připevněna až po instalaci spouštěcí plošiny do plaveckého bazénu.

Kolaudace a zkušební provoz

Ještě letos v létě Hořovičtí počítali s tím, že opravený krytý plavecký bazén budou moci otevřít první lednový den. Nyní ukončení stavebních úprav posunuli na 15. ledna. „Čeká nás ještě mnoho práce. Teoreticky jsme mohli mít stěny bazénové haly již obložené, ale nakonec postupujeme podle návrhu architekta, který doporučil obkládat od bazénových van. A to z důvodu, aby na sebe navazovaly spáry,“ vysvětlil postup prací za dodavatele stavby Martin Blažek.

„Obklady bazénu budou světle a tmavě modré, stěny haly ozdobí mozaiky,“ doplnil stavbyvedoucí Blažek a dodal, že 15. leden je reálný termín pro dokončení veškerých prací. „Je však nutné počítat s tím, že stavba musí ještě projít zkušebním provozem a kolaudací,“ upozornil Blažek.

Oprava stála 32 milionů korun

Za současnou rekonstrukci hořovického plaveckého bazénu zaplatí město 32 milionů korun. Za tyto peníze bylo možné opravit střechu, prosklenou jižní stěnu budovy a vyměnit vzduchotechniku. Původní projekt rekonstrukce však nezahrnoval úpravu šaten a sociálních zařízení. O modernizaci těchto prostor rozhodli Hořovičtí až v průběhu renovace. „Musíme vyměnit dlaždice a sádrokartonové podhledy. Navíc přidáme nové nouzové osvětlení. Do těchto úprav vložíme dalších 150 tisíc korun,“ uzavřel Luboš Čížek.