„Vrátili jsme se k návštěvnosti z doby před patnácti lety, kdy si v sobotu a neděli chodilo zaplavit kolem pěti set lidí,“ konstatoval provozovatel plaveckého bazénu Miroslav Kočárek.

Víkendový nával

Důvodem víkendového návalu byl bezplatný vstup. „Všichni si mohli zaplavat zadarmo. Lidé však byli upozornění, že vstupenka platí maximálně na osmdesát minut,“ upřesnil Kočárek .

Normální režim

Opravdový zájem plavců o hořovický bazén prověří až příští víkendy. „To už pojedeme podle normálního režimu, kdy lidé budou vstupné hradit. Předpokládáme, že se návštěvnost oproti uplynulému víkendu sníží. Hořovický bazén totiž není v regionu jediné místo pro vodní radovánky,“ uvedl provozovatel.

Teplota vody

Do hořovického městského bazénu se vrátili i milovníci vody, kteří při rekonstrukci navštěvovali sousední areály. „Při opravách jsme si s přítelkyní jezdily zaplavat do Berouna. Otevření hořovického bazénu jsme si ale nenechaly ujít,“ uvedla Naďa Blabolová ze Zdic. „Teplota vody je zde výborná, ale měly jsme potíže s vysoušením vlasů. Sušák nemá dostatečný výkon a jedna zástrčka na vlastní fén rozhodně nestačí,“ dodala Květa Zahradníková. „Výhodou hořovického bazénu je pára, určitě se sem vrátíme. A to i v případě, že vstupné si budeme muset již zaplatit,“ shodly se obě ženy.

Zkušební provoz

Při zkušebním víkendovém provozu se dle provozovatele vyskytly jen drobné nedostatky. „Ty jsme ihned odstranili. Navíc počítáme s tím, že sušáky budeme doplňovat o ruční fény, které budou umístěny u zrcadel u východu,“ konstatoval Kočárek.

Náklady na rekonstrukci

Současná etapa rekonstrukce hořovického bazénu trvala třináct měsíců a město do ní vložilo 32 milionů korun. Oprava zajistila například výměnu jižní prosklené stěny bazénové haly, novou vzduchotechniku, výměnu střechy a obkladů. Zda se projekt podařil, ukáže až zkušební provoz, který potrvá až do 30. června letošního roku.