„Je to maličkost. Moc se mi tady líbí, proto jsem se rozhodla přispět,“ uvedla Libuše Zavázalová. Žena však nechtěla ze skromnosti zveřejnit finanční částku, kterou darovala.

Dar klientky domova pro seniory mnoho lidí překvapil. „Občas se stává, že klienti přispějí na provoz domova, ale v takovém rozsahu jsme se s tím ještě nesetkali,“ uvedl ředitel hořovického Domova Na Výsluní Josef Forejt. „Paní Zavázalová chtěla finančně pomoci, aniž by věděla, že se připravuje nákup nového vozu. Až dodatečně jsme se společně domluvili, že její dar přidáme na pořízení automobilu,“ doplnil Josef Forejt.

Snahu důchodkyně ocenili i zástupci společnosti Kompakt, kteří zajišťují vozy pro potřebné organizace v celé republice. „Když jsem se dozvěděla, že na auto hodlá přispět i klientka domova pro seniory, moc mě to dojalo. Když jsem do domova přijela další týden a zjistila, že ji vykradli, tak jsem z toho měla hrozný pocit. V době, kdy žena projednávala dar s ředitelem domova, tak ji navštívili zloději,“ popsala příběh skromné ženy Alena Pacovská ze společnosti Kompakt. S ní se o nákup auta zasloužila i Eliška Chrastinová.

Sociálním automobilem budou babičky a dědečkové převáženi nejen k lékaři, ale auto je odveze například i do přírody. „S klienty pořádáme výlety pravidelně. Nyní si ještě počkáme na teplejší jarní měsíce,“ uvedla vedoucí úseku sociální péče Jana Andělová.

Auto senioři získali díky podpoře města Hořovice, obce Újezd, Záluží, Drozdov a městyse Cerhovice. Nemalou částku do projektu vložili i další sponzoři z regionu. „Sponzory jsme sháněli velmi těžko. Hodně firem nám přislíbilo pomoc a potom svůj slib nesplnily. O to víc si vážíme těch, kteří slovo dodrželi,“ uzavřela Alena Pacovská.