Návštěvníky hořovické nemocnice v současných dnech přivítá hluk pracovních strojů. Několik částí hlavní budovy hořovického zdravotnického zařízení totiž obsadili na několik měsíců stavební dělníci. V prvním patře již dokončili rekonstrukci levého křídla hlavní budovy, kde jsou pacienti již nyní přijímáni v novém traktu neurologických ambulancí.

Pacienti se tísnili v malých čekárnách

Na změnách lidé nejvíce oceňují skutečnost, že se před vyšetřením nemusí tísnit v malých čekárnách. „Chodila jsem i do staré neurologie do přízemí vedlejší budovy. Byl to děs, čekání mezi spoustou lidí bylo nepříjemné. Nyní jsem mile překvapená, sedět v prostorné čekárně je rozhodně příjemnější,“ uvedla Miluše Holečková z Hýskova.

Nevyhovující podmínky pro pacienty i lékaře byly hlavním důvodem současné rekonstrukce Nemocnice Hořovice. „Lidé museli dříve cestovat z jednoho konce nemocnice na druhý. Což bylo neefektivní a nepříjemné pro pacienty a stejně tak i pro lékaře, kteří se museli přesouvat po celé nemocnici,“ potvrdil tiskový mluvčí Nemocnice Hořovice Tomáš Šebek.

Základní ošetření dostanou lidé v pěti nových ambulancích. „Nyní jsou všechny neurologické ambulance soustředěné do prvního patra budovy. V praxi to bude podle něj vypadat tak, že v jedné ordinaci lékaři pacienta vyšetří, následně bude moci pacient přejít do další ordinace například na rentgen,“ doplnil tiskový mluvčí hořovické nemocnice.

Vzniká i nové interní centrum

Práce na novém neurologickém centru byly zahájené koncem loňského roku. Za dva měsíce zde vznikl nový trakt. Stavební dělníci nyní dokončují poslední drobné práce, neurologické ordinace jsou však již v provozu.

V další části nemocnice souběžně vzniká nové interní centrum, kde budou, tak jako v případě neurologie, soustředěné všechny interní ordinace. Navíc zde vzniká zcela nový onkologický stacionář. „Díky této novince budeme moci poskytovat nejen ambulantní péči onkologickým pacientům na lůžkách, ale stejně tak bude možné podávat ambulantním způsobem chemoterapii. Tuto možnost dosud Nemocnice Hořovice neměla,“ upozornil Šebek.

I když je nyní spojovací chodba v prvním patře hlavní budovy nemocnice uzavřená, lidé by se měli bez potíží dostat ke svému lékaři. Hned ve vstupní hale jsou umístěné navigační tabule. Do rozsáhlé rekonstrukce hořovické nemocnice patří i současná výměna oken a dveří a souběžně s tím i celkové zateplení.