Obyvatelé Hořovic upozorňují na velký počet heren ve městě. Podle některých lidí návštěvníci těchto zařízení hlučí na večerních a nočních ulicích. Další občané se obávají o mládež. „Určitě by ke klidu ve městě přispělo, kdyby se počet heren snížil. Například v ulici 9. května je vedle sebe pět heren,“ upozornila obyvatelka Hořovic Helena Machová s tím, že návštěvníci těchto zařízení často ruší noční klid města.

Hořovičtí občané jsou i toho názoru, že hazard může přitahovat mladé lidi. „Nevím, jak je to možné, ale herny přibývají jak houby po dešti. Často z nich vidím vycházet i mladé lidi, nemyslím si, že by to byl vhodný způsob trávení volného času,“ konstatoval další obyvatel města.

V Hořovicích je v současné době otevřeno patnáct heren, Ve městě mají hráči k dnešnímu dni k dispozici osmdesát dva hrací automaty. Přestože v týdnu sněmovna schválila novelu loterijního zákona, zástupci města se obávají, že novela hazard ve velké míře neomezí. „Zákon je mírný, pokud nyní žadatel splní všechny požadavky, nezbývá městu nic jiného, než výherní automat povolit. Zatím nevíme, nakolik se pravomoci měst a obcí zvednou, ale obávám se, že se jedná o změnu nedostatečnou. Problém by vyřešila pouze radikální úprava,“ konstatoval starosta Hořovic Luboš Čížek s tím, že kdyby úředníci města mohli počet heren ovlivnit, už by žádnou další nepovolili.

Město Hořovice získalo v loňském roce ve správních poplatcích a dalších odvodech z provozu heren více než tři miliony korun. „Celkem byla vsazená částka přesahující čtyřicet osm milionů korun,“ uvedla za Městský úřad Hořovice Pavla Hošková s tím, že vyplaceno bylo více než třicet osm milionů korun.