Louže kolem bazénu a ostré hrany. To jsou příklady nedostatků, které se objevily při zkušebním provozu městského plaveckého bazénu v Hořovicích.

„Právě nyní je vhodná doba na to, abychom sepsali všechny závady. Tou největší je pravděpodobně úprava ochozů kolem bazénové vany. Pokládka dlažby se v těchto místech dodavateli opravdu nepovedla, na některých místech se totiž stále drží voda. Výjimkou nejsou ani ostré hrany,“ upozornil starosta Hořovic Luboš Čížek s tím, že dodavatel stavby tyto připomínky již bez problémů přijal.

Sporná vzduchotechnika

Mezi další nedostatky patří podle zástupců města vzduchotechnika. „O tomto problému víme již od začátku. Musí si ho ale mezi sebou vyřešit projektant, dodavatel vzduchotechniky a dodavatel stavby. Do toho město vstupovat nebude. To je jejich problém, že nám dodali vzduchotechniku, která svou konstrukcí není určená pro umístění na rošty, na kterých nyní je,“ konstatoval hořovický starosta. „Ještě před otevřením bazénu byla pod vzduchotechniku umístěná vana. Jestli je tato úprava dostatečná, posoudí pracovníci stavebního úřadu, projektant a soudní znalec,“ uvedl Čížek.

Projektant změny nedoporučuje

Zástupci dodavatele stavby však tvrdí, že vzduchotechnika funguje, jak má. „Provozovatel nemusí do jejího chodu zasahovat. Zařízení má stabilní výkon a reaguje na změny teploty. Navíc máme vyjádření projektanta, podle kterého jsou další úpravy vzduchotechniky nadbytečné,“ uvedl za dodavatele stavby Martin Blažek.

Stavaři odstraní nedostatky v létě

Potřebné opravy zajistí dodavatel stavby v létě. „Některé ostré hrany jsme již zabrousili, v letní odstávce ještě celý bazén znovu projdeme a zjištěné závady odstraníme,“ doplnil Martin Blažek.Zkušební provoz bazénu potrvá do konce letošního června. „Je jasné, že nedostatky se objevují na každé stavbě. Důležité je, abychom po letní odstávce měli v ruce doklad s kulatým razítkem, že všechny problémy bazénu jsou vyřešené se zárukou pěti let,“ uzavřel hořovický starosta Čížek.

Kniha přání a stížností

Připomínky mohou vyslovit nejen zástupci města Hořovice, které je majitelem budovy krytého bazénu, ale i sami návštěvníci. „Před několika dny jsme jim dali k dispozici knihu přání a stížností, negativní ohlasy se zatím neobjevily,“ uvedl provozovatel bazénu Miroslav Kočárek s tím, že v současné době si chodí zaplavat méně lidí, než tomu bylo například začátkem letošního února, tedy těsně po ukončení rekonstrukce.

„Tak je to ale každý rok. S příchodem jarních měsíců lidé začínají jezdit na kolech nebo pracují na zahrádkách,“ vysvětlil důvod současného snížení návštěvnosti provozovatel Miroslav Kočárek.