Hráz hořovického Červeného potoka lemovalo ještě před týdnem několik suchých stromů. Obyvatelé této lokality upozornili na nevhodnou dobu výsadby. „Stromky vysadili ve velikých vedrech. I když k nim přikládali hadice s vodou, stejně zašly,“ popsal situaci obyvatel Hořovic Jan Bříza.

Nové dřeviny nahradí suché stromy

O zeleň se v této lokalitě stará město Hořovice, jeho zástupci odumření stromů vysvětlili. „Nejednalo se o zanedbání péče. Stromy, které u Červeného potoka uschly, pocházejí z Větrné ulice. Zde musely ustoupit novému chodníku a nové zdi. O dřeviny jsme nechtěli příjít a pokusili se je přemístit na jiné místo. Přesazení se však muselo kvůli stavebním pracím uskutečnit na konci června, v době velkého horka, proto se stromy neujaly,“ uvedl za Městskou správu bytového a nebytového fondu Hořovice Jaroslav Pelán.

Prázdné jámy zmizí na podzim

Zástupci města nechali minulý týden suché dřeviny odstranit, nové stromkyvšak mohou vysadit až na podzim. „Musíme počkat na příhodné počasí. Náhradní výsadbu plánujeme i v lokalitě Višňovka. I zde uschlo několik dřevin,“ uzavřel Jaroslav Pelán.

Zanesený potok naháněl strach

Obyvatele Hořovic netrápí pouze suché stromy. V loňském roce si stěžovali na zanesené koryto vodního toku. „Letos se však situace změnila k lepšímu. Potok je velmi dobře vyčištěný a my se už nebojíme záplav,“ konstatoval majitel domu, který těsně sousedí s Červeným potokem.