Venkovní aquapark byl poslední srpnový den uzavřený, a tak se Hořovičtí budou muset za vodními radovánkami prozatím vydat do jiných měst.

Zástupci radnice nebyli spokojeni s reklamačními opravami, které měl dodavatel stavby zajistit v průběhu letních prázdnin. „Dodavatel měl odstranit závady, které byly zjištěné při zkušebním provozu po rekonstrukci. To se podařilo pouze částečně. Nelíbila se nám oprava dlažby na ochozech, je nutná ještě jedna úprava,“ vysvětlil starosta Hořovic Luboš Čížek.

Místo plavců jsou v bazénové hale dělníci. „Kolem ochozů bazénu se opravdu ještě tvoří louže. Sice se po letní reklamační opravě zmenšily, ale nezmizely úplně,“ přiznává stavbyvedoucí společnosti Skanska Martin Blažek.

Hořovický plavecký areál by tak mohli lidé navštívit nejdříve 17. září. Do té doby hodlá dodavatel stavby zajistit i další požadavek města. Hořovičtí navíc požadují instalaci podhledu do sprch, který si vyžádala hygiena. To bude hradit město, na rozdíl od reklamačních úprav, které zaplatí dodavatel stavby.