Podle nich jeden z komisařů tohoto okrsku připisoval kandidátům křížky. Navrhovatelé se navíc domnívali, že průběh voleb mohl být narušený i v dalších okrscích města.

Krajský soud si vyžádal stanoviska členů okrskové volební komise. Z jejich prohlášení vyplynulo, že jeden z komisařů si zapomněl doma brýle a zaznamenávání čárek na přidělený arch bylo pro něj obtížné. Členové komise chybu na místě zjistili, napravili a komisaře z dalšího sčítání vyloučili. „Okrsková volební komise zaznamenala pochybení do zápisu. Soud v jejím postupu neshledal žádná porušení volebního zákona,“ konstatoval ve svém rozhodnutí soud.

Krajský soud stížnost uzavřel s tím, že návrh na neplatnost voleb v Hořovicích byl postavený na mylných interpretacích události a návrh zamítl. Toto rozhodnutí soudu někteří lidé předpokládali. „Stěžovatelé uvedli skutečnost jinak, než se doopravdy odehrála,“ konstatoval současný starosta Hořovic Luboš Čížek.

Podle Ondřeje Vaculíka, který je kandidátem na nového starostu, na volby podali stížnost lidé, kteří se nesrovnali s tím, že v nich sami neuspěli.