Takovou podobu má nové vedení Hořovic, a to po čtvrtečním ustavujícím zasedání nově zvoleného zastupitelstva města. Stížnost na průběh komunálních voleb v Hořovicích, i když jí soud nakonec zamítnul, posunula nejen jednání nově zvolených zastupitelů, ale také zkomplikovala přípravu rozpočtu.

„Na jeho vytvoření máme přibližně dva týdny, nechtěli bychom přistoupit k provizoriu, ale kvůli nedostatku času tuto variantu připouštíme,“ uvedl místostarosta Hořovic Petr Bakule.

Podle nově zvoleného hořovického starosty Ondřeje Vaculíka mělo první jednání zastupitelstva hladký a důstojný průběh. Bývalý starosta města Luboš Čížek však vyslovil připomínku k členovi rady Jiřímu Peřinovi, který je zároveň předsedou hořovické ČSSD.

„Je zde jasná neslučitelnost funkcí,“ okomentoval Luboš Čížek pozici Jiřího Peřiny, který je nyní zastupitelem Hořovic a zároveň vedoucím odboru finančního a investic Středočeského kraje.

Podle starosty Ondřeje Vaculíka není vyloučené, že tato varianta je přípustná. "Uvádí to právní rozbor. My nebudeme do záležitosti vstupovat, dořeší ji Jiří Peřina a zástupci kraje,“ konstatoval za město Hořovice Ondřej Vaculík.