Jednání kraje se uskutečnív sobotu 29. lednaod 18 hodin v pražské Zborovské ulici a hodlá se ho zúčastnit i Jan Skopeček (ODS) z Hořovic. Ten je nejen zastupitelem města Hořovice, ale i Středočeského kraje.

„Obdrželi jsme návrhy na rušení autobusových spojů. Náš klub ODS se nad nimi zděsil a požádali jsme hejtmana o svolání mimořádného zastupitelstva. Dnešní večerní termín jednání respektujeme a náš klub ODS se určitě dostaví,“ konstatoval Jan Skopeček z Hořovic. Ten věří, že se dnešního jednání, které se bude zabývat zrušenými autobusovými spoji, zúčastní i sociální demokraté a komunisté.

Zastupitelé budou chtít od hejtmana Davida Ratha vysvětlení k omezení dopravní obslužnosti. „Samozřejmě budeme také chtít vyjádřit své připomínky a návrhy. Situace je totiž nepřehledná a na dnešním jednání zastupitelstva chceme zjistit, jaká je skutečnost,“ uvedl Skopeček.

Podle něj s problémem rušení autobusů souvisí proplácení žákovského jízdného. „To stojí Středočeský kraj obrovské peníze. Že na tuto akci nejsou peníze, jsme upozorňovali už na začátku. V této chvíli, kdy kraj krátí dopravní obslužnost, se ukazuje, že zavedení proplácení žákovského jízdného nebyl v žádném případě racionální krok. Kraj by měl sjednat nápravu,“ upozornil hořovický zastupitel Jan Skopeček.

Na sobotní zasedání zastupitelstva Středočeského kraje, které se koná v zasedací místnosti zastupitelstva Středočeského kraje v pražské Zborovské ulici, se hodlá vypravit i další představitel města Hořovice, a to zastupitel města Jiří Peřina (ČSSD). A s jakým názorem pojede dnes večer do Prahy? Podle něj kraj ruší autobusové spoje z nedostatku finančních prostředků. Přesné informace ke změnám však také nemá.

„Pokud vím, tak město Hořovice obdrželo dopis od Krajského úřadu Středočeského kraje, kde informovalo o tom, že dojde ke krácení dotování autobusových linek. Konkrétní seznam jsem neviděl. Neznám ani zdroj, ve kterém by se rušené spoje měly zjistit. Myslím, že na vyžádání bychom tuto informaci však dostali,“ uzavřel zastupitel Hořovic Jiří Peřina.