Při jízdě Tyršovou ulicí by měli být řidiči stále velmi opatrní. Kvůli opravám poškozené hráze je zde doprava svedena do jednoho jízdního pruhu. Betonové obrubníky zužují vozovku v místech zhruba proti fotbalovému stadionu.

Kompletní opravy poškozené hráze Červeného potoka a s tím spojené dopravní omezení v hořovické Tyršově ulici měly být ukončené do konce ledna. Mráz však překazil Hořovickým plány. „Jelikož se zhoršilo počasí, nemohli jsme dodržet původní termín dokončení opravy. Ten byl naplánovaný na 31. ledna,“ uvedl místostarosta Hořovic Petr Bakule.

Opravy zajišťují pracovníci Povodí Vltavy, správy silnic i města. Povodí Vltavy se ujalo renovace přibližně 28 metrů čtverečních zborcené opěrné zdi mezi Červeným potokem a přilehlou komunikací. „Čtyřicet metrů čtverečních opěrné zdi bylo nově přespárováno. Tím se zabrání další devastaci zdi,“ uvedla tisková mluvčí Povodí Vltavy Michaela Pohůnková.

Povodí Vltavy vložilo do opravy hráze Červeného potoka v Hořovicích devadesát osm tisíc korun. Nyní by se měli úprav ujmout pracovníci správy silnic. Na přilehlé komunikaci jsou praskliny, kterými by mohla zatékat voda za opěrnou zeď a docházelo by tak k dalšímu poškození. V závěrečné části oprav nechá město upravit chodník.

Podle zástupců Hořovic došlo k poškození hráze při nedávné oblevě. „Za komplikace může také vysoká zátěž vozovky. Silnice není stavěná na současný vysoký počet projíždějících nákladních vozů,“ upozornil starosta města Ondřej Vaculík.

Radní města Hořovice odhadují, že dopravní omezení by mělo z Tyršovy ulice zmizet do poloviny února. Vše však záleží na počasí.