Na hořovické výpadovce ve směru na Žebrák by řidiči měli být stále velmi opatrní. Dopravní omezení v Tyršově ulici potrvá o několik měsíců déle, než se Hořovičtí původně domnívali.

Bezpečnost zvýší světelné značení

Kvůli poškozené hrázi Červeného potoka a přilehlé komunikaci je zde zúžená vozovka. V místech proti fotbalovému hřišti jsou ve vozovce umístěné betonové bloky. Na omezení v současné době upozorňují dopravní značky. V příštích dnech by bezpečnost mělo zvýšit umístění světelného značení.

„Světla by se před zátarasy měla objevit v příštích dnech. Nyní o tom jednáme s odborem dopravy,“ konstatoval v pondělí místostarosta Hořovic Petr Bakule.

Správa silnic vypracuje posudek

Omezení dopravy je v hořovické Tyršově ulici od 14. ledna. Hořovičtí se původně domnívali, že bude možné poškozenou hráz opravit do jednoho měsíce.

Na přilehlé vozovce jsou však praskliny, jejichž opravu musí nyní posoudit správa silnic. „Až potom bude jasný jejich rozsah a termín ukončení všech stavebních prací,“ uzavřel Peter Bakule.

Na opravě hráze Červeného potoka a přilehlé komunikaci se podílí Povodí Vltavy, správa silnic a Město Hořovice. Hráz byla poškozená při nedávné oblevě a podle Hořovických nese vinu i nadměrná zátěž projíždějících nákladních vozů.

V Hořovicích i v dalších místech regionu přibudou i další dopravní omezení. Většina z nich je spojená se stavebními pracemi na železniční trati. Začínají 22. února.