„Omezení rychlosti ze sedmdesáti na padesát kilometrů za hodinu je nutné kvůli výjezdu vozidel ze stavby železnice,“ vysvětlil za odbor technický a dopravní Miloslav Jelínek.

Nadměrný počet nákladních vozidel budou řidiči potkávat na takzvané Žebrácké silnici až do konce letošního července. To však není jediné omezení dopravy, na které řidiči na Hořovicku nyní narazí.

Kvůli rekonstrukci železniční trati jsou v regionu například uzavřené i dva viadukty, a to u Praskoles ve směru na Chlustinu a v hořovické Fűgnerově ulici. „Viadukt v Praskolesích bude průjezdný od 6. května. V Hořovicích ve Fűgnerově ulici ve směru k Harmonice bude provoz obnovený také letos v květnu, a to od dvacátého,“ upřesnil Miloslav Jelínek.

Dalším dopravním omezením, které však nesouvisí se stavbou železnice, ale s poškozením hráze Červeného potoka, je hořovická Tyršova ulice. Zde betonové bloky zužují vozovku do jednoho pruhu. Zástupci města zajistili bezpečnost v těchto místech výstražnými světly, konec dopravního omezení však není zatím známý. Poškozená je totiž nejen hráz, ale i přilehlá silnice. Až dovolí klimatické podmínky, její opravu zajistí Středočeský kraj.

Uzavřené viadukty naHořovickujsou spojené sobjízdnými trasami.Za necelý měsíc přibude na Hořovicku další objížďka. Kvůli opravě mostu za obcí Komárov bude zcela uzavřená komunikace ve směru na Zaječov a Olešnou. „Uzavírka této komunikace potrvá od 4. dubna do 31. července,“ sdělil za odbor technický a dopravní Městského úřadu Hořovice Miloslav Jelínek. Jak dále uvedl, objízdná trasa pro autobusovou dopravu povede přes obec Chaloupky, Malou Vísku a Zaječov. Ostatní řidiči by měli využít objížďku přes Kařez, Cerhovice a Záluží.